Anders Ohlsen

Forstander

Tlf. 21 74 10 39

Forstander@efterskolen.dk

Malene Olsen

Musik, band, solo, kontaktlærer

malene@efterskolen.dk

Johannes Jørgensen

Tysk, musik, kontaktlærer

johannes@efterskolen.dk

Charlotte Sørensen

Tommy Holm Hougaard

Engelsk, bold, kontaktlærer

tommy@efterskolen.dk

Jette Bøgh Nielsen

Naturfag, krea, kontaktlærer

jette@efterskolen.dk

Erik Borup

Roning

Kim Hinge

Viceforstander

Tlf. 21 74 10 25

viceforstander@efterskolen.dk

Nicolai Gideon

Engelsk, guitar, boost, kontaktlærer

nicolai@efterskolen.dk

Connie Hansen

Kim Bjørsted

Matematik, fitness, idræt, kontaktlærer

kimb@efterskolen.dk

Mikkel Jensen

Solvieg Mortensen

Dansk, kontaktlærer

solveig@efterskolen.dk

David Lavendt-Kryger

Sekretær

Tlf. 49 12 10 40

kontoret@efterskolen.dk

Tina Meden

Matematik, UU-vejleder, kontaktlærer

tina@efterskolen.dk

Andreas Lindholm

Martin Kattner

Volleyball, historie, kontaktlærer

martin@efterskolen.dk

Camilla Bonde-Nielsen

Inklusion, kontaktlærer

camilla@efterskolen.dk

Kasper Rønnow

Tysk, fodbold, kontaktlærer
kasper@efterskolen.dk

Medarbejdere

Om os

Efterskolen Lindenborg
Tilmeld dig vores nyhedsmail

Musik- og Idrætsefterskole midt på Sjælland. Efterskolen Lindenborg er en bogligt orienteret skole, med fokus på dig i fællesskabet.

 

Vi elsker musik og idræt og skolens valgfag kan vælges uanset klassetrin og fylder op til 12 timer på skemaet.

 

Vælg mellem Fitness, løb, krea, band, klaver, guitar, kor, fodbold, volleyball, roning, dans og boost fag.

Adresse:

Borrevejlevej 26, 4000 Roskilde      

​Telefon:

49 12 10 40      

 

Mail:

kontoret@efterskolen.dk

  • Facebook - Grå Cirkel
  • Instagram - Grå Cirkel
  • YouTube - Grå Cirkel