Anders Ohlsen

Forstander

Tlf. 21 74 10 39

Forstander@efterskolen.dk

David Lavendt-Kryger

Pædagog

Tlf. 49 12 10 40

kontoret@efterskolen.dk

Tina Meden

Matematik, UU-vejleder, kontaktlærer

tina@efterskolen.dk

Andreas Lindholm

Martin Kattner

Volleyball, historie, kontaktlærer

martin@efterskolen.dk

Camilla Bonde-Nielsen

Inklusion, kontaktlærer

camilla@efterskolen.dk

Kasper Rønnow

Tysk, fodbold, kontaktlærer
kasper@efterskolen.dk

Kim Hinge

Viceforstander

Tlf. 21 74 10 25

viceforstander@efterskolen.dk

Malene Olsen

Musik, band, solo, kontaktlærer

malene@efterskolen.dk

Johannes Jørgensen

Tysk, musik, kontaktlærer

johannes@efterskolen.dk

Charlotte Sørensen

Tommy Holm Hougaard

Engelsk, bold, kontaktlærer

tommy@efterskolen.dk

Jette Bøgh Nielsen

Naturfag, krea, kontaktlærer

jette@efterskolen.dk

Erik Borup

Roning

Mie Lunau Christensen

Sekretær

Tlf. 49 12 10 40

kontoret@efterskolen.dk

Nicolai Gideon

Engelsk, guitar, boost, kontaktlærer

nicolai@efterskolen.dk

Connie Hansen

Kim Bjørsted

Matematik, fitness, idræt, kontaktlærer

kimb@efterskolen.dk

Mikkel Jensen

Solvieg Mortensen

Dansk, kontaktlærer

solveig@efterskolen.dk

Medarbejdere

Om os

Musik- og Idrætsefterskole midt på Sjælland. Efterskolen Lindenborg er en bogligt orienteret skole, med fokus på dig i fællesskabet.

 

Vi elsker musik og idræt og skolens valgfag kan vælges uanset klassetrin og fylder op til 12 timer på skemaet.

 

Vælg mellem fitness, krea, musik, band, sang, fodbold, volleyball & beachvolley, roning, dans og boost fag.

Efterskolen Lindenborg

Adresse:

Borrevejlevej 26, 4000 Roskilde      

​Telefon:

49 12 10 40      

 

Mail:

kontoret@efterskolen.dk

  • Facebook - sorte cirkel
  • Instagram - sorte cirkel
  • YouTube - sorte cirkel