Anders Ohlsen

Forstander

Tlf. 21 74 10 39

Forstander@efterskolen.dk

Martin Kattner

Volleyball, historie, familielærer

martin@efterskolen.dk

Malene Olsen

Musik, band, solo, familielærer

malene@efterskolen.dk

Johannes Jørgensen

Tysk, musik, familielærer

johannes@efterskolen.dk

Esther Haugegaard

Dans
esther@efterskolen.dk

Tommy Holm Hougaard

Engelsk, bold, familielærer

tommy@efterskolen.dk

Jette Bøgh Nielsen

Erik Borup

Roning

Kim Hinge

Viceforstander

Tlf. 21 74 10 25

viceforstander@efterskolen.dk

Tina Meden

Matematik, UU-vejleder, familielærer

tina@efterskolen.dk

Nicolai Gideon

Engelsk, guitar, boost, familielærer

nicolai@efterskolen.dk

Charlotte Sørensen

Kim Bjørsted

Matematik, fitness, idræt, familielærer

kimb@efterskolen.dk

Mikkel Jensen

Solvieg Mortensen

Dansk, krea,  familielærer

solveig@efterskolen.dk

Mie Lunau Christensen

Sekretær

Tlf. 49 12 10 40

kontoret@efterskolen.dk

David Lavendt-Kryger

Trivselslærer

david@efterskolen.dk

Connie Hansen

Romina Mogensen

Kristian Magersholt

Fysik og familielærer

kristian@efterskolen.dk

Camilla Bonde-Nielsen

Efterskolepsykolog

camilla@efterskolen.dk

Kasper Rønnow

Tysk, fodbold, familielærer
kasper@efterskolen.dk

Medarbejdere

Om os

Efterskolen Lindenborg

Musik- og Idrætsefterskole midt på Sjælland. Efterskolen Lindenborg er en bogligt orienteret skole, med fokus på dig i fællesskabet.

 

Vi elsker musik og idræt og skolens valgfag kan vælges uanset klassetrin og fylder op til 12 timer på skemaet.

 

Vælg mellem fitness, krea, musik, band, sang, fodbold, volleyball & beachvolley, roning, dans og boost fag.

Adresse:

Borrevejlevej 26, 4000 Roskilde    

​Telefon:

49 12 10 40

Telefontid:
mandag & fredag 9.00-14.30
tirsdag & torsdag 12.00-15.00 

Mail:

kontoret@efterskolen.dk

EAN/GLN: 5790 0025 96650

  • Facebook - sorte cirkel
  • Instagram - sorte cirkel
  • YouTube - sorte cirkel